Fatalne informacje ws. 500 plus. To koniec!

500 plus jest czołowym projektem wprowadzonym przez rząd PiS. Jednak już od samego zapowiedzenia tego dodatku wiele osób negatywnie wypowiadało się na temat projektu. Teraz może się okazać, że 500 plus skończy się wcześniej, niż przewidywano.

Projekt wprowadzony przez PiS od samego początku wzbudzał ogromne emocje i masę kontrowersji. Jego ostateczna forma różni się od pierwotnej tym, że dodatek nie jest wypłacany na pierwsze dziecko, chyba że dochody rodziny są poniżej ustalonego progu.

Projekt miał zachęcić Polaków do posiadania większej ilości dzieci, dając rodzinom większą stabilność finansową. Jednak czy ten cel został osiągnięty? Czy to koniec 500 plus? W Polsce od lat panuje niż demograficzny, Polacy coraz częściej oddają się swojej karierze i rzadziej myślą o dzieciach. Projekt 500 plus w zamyśle miał pomóc wielodzietnym rodzinom i zapewnić większą stabilizację finansową osobom, które zastanawiają się nad kolejnymi dziećmi. Specjaliści już od samego początku ostrzegali, że „nagroda” pieniężna za rodzenie dzieci nie jest dobrym pomysłem i w perspektywie dłuższego czasu nie odniesie rezultatu.

Nie da się ukryć, że z początku, gdy 500 plus zaczęło działać, to wiele par zdecydowało się na większą ilość dzieci. Niestety ten wybuch narodzin znacząco zmalał i według wyliczeń liczba narodzin w tym momencie jest na poziomie sprzed wprowadzenia projektu. Nikt oczywiście nie mówi jeszcze o porażce polityki socjalnej PiS, jednak jak na razie jeden z jej celi znacząco się oddalił. Przypomnijmy, że aktualnie projekt pochłania ok. 25 miliardów złotych rocznie. Są to gigantyczne pieniądze i możliwe, że jeżeli liczba narodzin nie podniesie się znacząco, to rząd zrezygnuje z tego typu rozwiązania.

One thought on “Fatalne informacje ws. 500 plus. To koniec!

  • 6 Grudzień 2018 at 15:10
    Permalink

    Jeśli zrezygnują z 500+ to przegrają następne wybory

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij