Kwalifikacja wojskowa 2019 – jakie roczniki na pobór do wojska? Mamy odpowiedz MONu

Które roczniki staną do kwalifikacji wojskowej 2019? Na czym będzie polegała? Kiedy jest planowana? Odpowiedzi znajdziecie na ESKA.pl.

Kwalifikacja wojskowa 2019 – jakie roczniki na pobór do wojska? Co to jest? Takie pytanie już teraz zadaje sobie wiele młodych osób. Organizowane każdego roku w całej Polsce komisje złożone z lekarzy wojskowych, będą sprawdzać zdolność do odbycia służby. Warto sprawdzić, kto powinien się szykować do kwalifikacji wojskowej 2019.

Czym jest kwalifikacja wojskowa?

Kwalifikacja wojskowa to seria badań i testów mających ocenić zdolność do pełnienia służby wojskowej. Przeprowadzana jest przez komisje wojskowe w każdym powiecie, a ocenia się podczas niej zarówno warunki fizyczne jak i psychiczne młodych osób. Każdy, kogo czeka kwalifikacja, dostanie imienne wezwanie z wykazem potrzebnych dokumentów oraz datą i miejscem kwalifikacji. Warto dodać, że chociaż służba wojskowa w Polsce nie jest obowiązkowa, to na kwalifikacje musi się stawić każdy.

Które roczniki na kwalifikacje wojskową 2019?

Na kwalifikację wojskową w 2019 roku stawić się mają przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2000 roku, czyli wszyscy ci, którzy w 2019 osiągną pełnoletność. Dokładniejsze wytyczne zostaną opublikowane przez Ministerstwo Obony Narodowej prawdopodobnie w okolicach stycznia 2019.

Kiedy kwalifikacja wojskowa 2019?

Kiedy zaś odbędzie się kwalifikacja wojskowa 2019? Komisje lekarskie zwykle organizowane są od stycznia do kwietnia. Tak będzie też w 2019 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij