Pobili psa i połamali mu łapy a potem wyrzucili na wysypisko śmieci. Weterynarz płakał.

W kwietniu ubiegłego roku Chrissy Beckles i jej współpracownicy wybrali się na plażę w Puerto Rico. Spacerowali, gdy nagle w miejscu, w którym ludzie zaczęli wyrzucać śmieci, zauważyli, że coś się porusza. Okazało się, że leżały tam szczeniaczki.

Chrissy jest założycielką projektu The Sato Project, organizacji zajmującej się ulicznymi psami w Puerto Rico. Przyznała, że to, co zobaczyła, było po prostu przerażające.

Pieski wyglądały mniej więcej na ten sam wiek, ale jeden z nich, którego później nazwano Maximus, był większy od pozostałych i nie wyglądał, jakby był z nimi związany. Ciężko powiedzieć, czy ktoś zostawił je tutaj wszystkie, czy po prostu się na siebie natknęły. Jednak widać było, że łączy je więź.

Wszystkie pieski były wyraźnie zaniedbane, ale to Maximus potrzebował naszej pomocy. Kiedy się ruszył, zobaczyliśmy, że coś nie tak jest z jego tylnymi łapkami. Bardzo się chwiał. Nie potrafił iść pewnie do przodu. Szczerze mówiąc nawet nie wyobrażałam sobie, jak ten maluch musiał cierpieć…

Dzielny! Maximus nie okazywał jednak bólu. Mało tego! Troszczył się o swoich kolegów. Beckles wiedziała jednak, że to właśnie on potrzebuje przede wszystkim opieki. W klinice weterynarz stwierdził, że u pieska występują liczne urazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udostępnij